Bizimle iletişim kur
Jenny

Telefon numarası : 86-19925421817

Naber : +8613724374817

5G optik fiber, optik modül, WDM optik cihaz için yeni fırsatlar getiriyor

July 2, 2019

12 Haziran’daki "2019 Çin Optik Ağı Sempozyumu ve Çin FTTH Forumu" nda, Sanayi ve Bilgi Teknolojileri Bakanlığı İletişim Teknolojileri Komitesi’nin genel müdür yardımcısı, Çin Telekomünikasyon Grubu Şirketi’nin CST’nin direktörü ve Çin Optik Ağ Sempozyumu Konferansı, Weileping “5G Çağında Optik Haberleşmenin Trendleri ve Olanakları” başlıklı bir tema yayınladı. Konuşma. Konuşmasında, 5G'nin şu anki küresel gelişiminin ticari kullanım için kritik bir döneme girdiğini ve bunun optik fiber, optik modüller ve WDM optik cihazlar için yeni fırsatlar getireceğini belirtti. Ek olarak, Weileping, tüm optik ağın 5G için ideal yük taşıma teknolojisi olduğuna dikkat çekti.
Çin'in 5G inşaatı önemli aşamaya girecek
Ticari kritik süreye 5G girdi. 5G standardı için, 3GPP, Mayıs 2019’dan bu yana, özellikle gelişmiş mobil genişbant (eMBB) ve yüksek güvenilir düşük zaman gecikmesi (uRLLC) için 5G’nin (R16) tam sürümünü tamamladı. Amerika Birleşik Devletleri, Finlandiya, Birleşik Krallık ve Güney Kore’nin Hongstation’larının yıl sonunda 80.000’e ulaşacağı ticari kullanıma başlayan diğer ülkeler. Bağımsız olmayan ağın NSA modeli ve eMBB uygulamalarının açılması kullanılmaktadır. Ancak, ağ kararsız ve baz istasyonları ile cep telefonlarının güç tüketimi ve fiyatı yüksek. Dünyanın 2020'de 5G ticari aşamasına girmesi bekleniyor.
Çin Sanayi ve Bilgi Teknolojileri Bakanlığı tarafından 4 5G ticari lisansının resmi olarak verilmesiyle, Çin'in 5G inşaatı esas aşamaya girecektir. 2019 yılında, toplam 8-10 milyon 5G makro istasyonu inşa etmek için 40'tan fazla şehir inşa edilecek. 2020 yılında, ticari ölçekte yüzlerce şehirde 600.000 ila 800.000 makro istasyonu bulunacak; 2021'den 2027'ye kadar milyonlarca büyüklükte makro istasyonu ve konuşlandırılmış 10 milyon seviyeli küçük baz istasyonu bulunacaktır.
5G, optik fiber, optik modül, WDM optik cihaza yeni fırsatlar sunuyor
5G dönemi için Weileping, 5G'nin optik fiber talebinin çok büyük olduğunu söyledi. 3Mbps'lik uplink kenar hızına göre, 3.5 GHz uplink, 9 GB'den 1.8 GHz'den daha kötüdür. 3.5 G bağımsız ağa göre, gerekli dış mekan makro istasyonu 4G'nin en az 2 katıdır. İç mekan kapsama alanı küçük bir baz istasyona dayanıyorsa, on milyonlarca birim gereklidir. 5G'nin, en az birkaç yüz milyon kilometre kilometre uzaklıktaki çeşitli baz istasyonlarına çok sayıda fiber optik bağlantıya ihtiyacı olduğu görülebilir.
Ek olarak, Weileping, milimetre dalgası başladıktan sonra, baz istasyonlarının sayısının önemli ölçüde artacağını belirtti. 5G ağ bulutunun çok fazla DC oluşturması gerekir, ancak ayrıca fiber optik ve modül gereksinimlerini de beraberinde getirir.
"Yeni optik fiber, özellikle ultra-düşük kayıplı G. 654E fiber, 4dB kazanç odak noktası olacak. İç mekan istasyonları ve veri merkezleri, bükülme direnci ve yeni nesil çok modlu fiber gereksinimi getiriyor."
5G dönemi ışık modülüne gelince, yüksek hızlı ışık modülü harika fırsatlara sahip olacak. Weileping, 5G'nin onlarca büyüklükte 25G / 40G / 100G ışık modülü getireceğini ve veri merkezinin de ışık modülünün gelişmesi için daha fazla alan getireceğini umuyor. PAM4 modülasyonuna dayanarak, mevcut yüksek hızlı optik modül ana teknoloji şemasıdır.
Ayrıca, veri merkezimizdeki mevcut baş aşağı düşen fenomeninin devasa gelişim alanını göz önünde bulundurun (şu anda Amerika Birleşik Devletleri 45 IDC numarasını, geniş bant kullanıcılarımız Amerika Birleşik Devletleri’nin üç katıdır, ancak IDC numaramız yalnızca 8 olan) yüksek hızlı optik modüllerin daha da etkileyici olduğu görülüyor.
5G döneminde WDM cihazı olan çoklu anten teknolojisi, sistem bant genişliği, Metropolitan ağ WDM / OTN'in marjinalleşmesi ve WDM cihazlarının geliştirilmesini sağlayan 5G yüküne duyulan ihtiyaç üzerinde büyük bir itici güce sahiptir. Ayarlanabilir lazerler ve WDM cihazları (özellikle AWG'ler) maliyet etkinliği için ana zorluk olacaktır.
5G ağı güçlü bir yük taşıma mimarisi gerektirir. Weileping, tüm optik ağın 5G için en uygun yük taşıma teknolojisi olduğuna inanıyor, devasa geniş spektrumda (10 THz), aşırı kapasitede (100 Tbps), ultra yüksek hızda (1 Tbps) ve diğer avantajlara sahip.
Aynı zamanda, Weileping, tamamen optik ağın evrimindeki ilk adımın iletim bağlantısının elyaflaştırılması olduğuna işaret etti. Şu anda, şanzıman, fiber optik dağıtım sağladı ve 200-400 Gbps'ye dönüşüyor. İkinci adım, dağıtım bölümü ile giriş hattı ve hatta masaüstü arasında fiber optik bağlantılar gerektiren fiber optik ağa erişmek ve bakır geri çekilmeye giden ışık hala Luchang'dir. Üçüncü adım, iletim düğümünde optik değişim teknolojisini tanıtmaktır. CTC omurga ağı, yıl sonundan önce RODAM'ı tamamen kullanacak ve yolculuğun omurgası büyük ve küçük büyükşehir alan ağlarına ve hatta erişim ağlarına kadar uzanmaya devam edecek.