Bizimle iletişim kur
Jenny

Telefon numarası : 86-19925421817

Naber : +8613724374817

EPON teknolojisine giriş

July 15, 2019

GEPON olarak da bilinen EPON, Kasım 2000'de kurulan EFM (First Mile'daki Ethernet) çalışma grubu tarafından önerilmiş ve IEEE 802.3ah standardında düzenlenmiştir. Çalışmaları EPON MAC protokolüne odaklanmaktadır. Yani, Ethernet protokolü minimal olarak uzatılmıştır; PON katmanındaki taşıyıcı olarak Ethernet'i kullanır ve veri akışları göndermek için yukarı bağlantılar veri bloğu Ethernet paketini kullanır. EPON'un çekirdek kısmı PON optik iletim / alım modülüdür. Uygulama şeması, APON ve G.983'e benzer yapıya dayanarak APON'un fiziksel katmanının PON'unu eski haline getirmek ve ATM teknolojisini Ethernet teknolojisi ile veri bağlantısı olarak değiştirmek. Katman protokolleri, daha fazla bant genişliği, daha düşük maliyet ve daha yüksek iş yetenekleri sağlayabilen yeni bir birleşik EPON oluşturur.


EPON, yukarı ve aşağı simetrik 1.25 Gbps hat iletim hızları sağlar (ve 10 Gbps downlink hız sistemleri de inceleme altındadır). EPON Ethernet kapsüllemesi kullanmasına rağmen, IP servislerini taşımak için çok uygundur. O zamanlar, IEEE, IP veri hizmetlerine erişmek için başlangıçta 802.3ah formüle etti ve saat senkronizasyonu, gecikme ve titreme için TDM servis erişiminin özel gereksinimlerini göz önünde bulundurmadı. Bu nedenle, EPON tarafından benimsenen standart Ethernet kapsülleme yöntemi de ölümcül bir eksiklik yaratmaktadır, yani ses veya devre tipi veri hatları gibi TDM servislerini taşımak zordur ve taşıyıcı sınıfı QoS gereksinimlerini karşılamak zordur. Bundan sonra, Ethernet üzerinden TDM teknolojisi etkin bir şekilde yurt içinde ve dışında araştırılmış olmasına rağmen, Çin iletişim endüstrisi standardı olan "Erişim Ağı Teknik Gereksinimleri - Ethernet Tabanlı Pasif Optik Ağı (EPON)" ve bir çok EPON satıcısı IEEE standardı geliştirmiştir. EPON’da TDM servislerini ve ses servislerini, veri servislerini sağlamak ve ses servislerini sağlamak için ayrılmış bant genişliğini kullanmak gibi teknik servisler sağlayacak şekilde genişletildi ve birçok EPON satıcısı da yenilerini tasarladı. MAC mekanizması yeni donanım ve yazılım ekler, ancak EPM uygulamasına bazı kısıtlamalar getiren TDM servislerinin katı QoS gereksinimlerini tam olarak karşılamak oldukça zordur.

Shenzhen OPTFOCUS Teknolojisi CO. GPON / EPON ONU, medya dönüştürücü, fiber anahtarları, pasif fiber optik ürünleri ve benzeri 10 yıllık deneyime sahip profesyonel bir OEM ve ODM üreticisidir. Ar-Ge, üretim ve satışları birleştirir. Fiber optik haberleşme teçhizatına ihtiyacınız varsa bizimle iletişime geçebilirsiniz.