Bizimle iletişim kur
Jenny

Telefon numarası : 86-19925421817

Naber : +8613724374817

Fiber medya dönüştürücülerinin çiftler halinde kullanılması gerekiyor mu?

July 30, 2019

Fiber medya dönüştürücülerinin çiftler halinde kullanılması gerekiyor mu? Medya alıcı-vericileri birinin alındığını, diğerinin gönderildiğini ayırt ediyor mu? Veya iki adet medya dönüştürücüsü oldukları sürece, çift olarak kullanılabilirler mi? Medya dönüştürücünün çift olarak kullanılması gerekiyorsa, mutlaka aynı marka ve model mi? Veya herhangi bir marka kombinasyonunu kullanabilir misiniz?

Medya dönüştürücüler genellikle çiftlerde fotoelektrik dönüştürme cihazları olarak kullanılır, ancak bunları fiber anahtarlarla veya SFP alıcı vericileriyle kullanmak da mümkündür. Prensipte, optik iletim dalga boyu ve sinyal paketi formatı aynı olduğu ve her ikisi de belirli bir protokolü desteklediği sürece, hepsi optik fiber iletişimini sağlayabilir.

Genel olarak, çift fiber (normal iletişim için gereken iki fiber) alıcı vericileri, verici ucuna ve alıcı ucuna bölünmez. Sadece tek fiber alıcı verici (normal iletişim için bir fiber gerektirir) verici ucuna ve alıcı ucuna sahip olacaktır.

İster çift fiber telsiz isterse tek fiber telsiz olsun, farklı markaları çiftler halinde kullanmak için uyumludur. Bununla birlikte, farklı oranlar (100 megabit ve gigabayt) ve farklı dalga boyları (1310 nm ve 1300 nm) birbiriyle uyumlu değildir. Ek olarak, aynı marka bir tek fiber alıcı-verici ve bir çift fiber alıcı-verici bile bir çift oluşturmaz. Birlikte çalışamazlar.

Çift fiber alıcı-vericinin bir TX portu (verici portu) ve bir RX portu (alıcı portu) vardır. Her iki port aynı 1310 nm dalga boyunu yayar ve alıcı da 1310 nm'dir, bu nedenle paralel iki fiber çapraz bağlantı halinde bağlanır. Tek fiber alıcı-verici, hem verici hem de alıcı işlevi uygulayan tek bir porta sahiptir. Tek bir fiberde farklı dalga boylarında iki optik sinyal iletmek ve almak için dalga boyu bölmeli çoklama teknolojisini kullanır. Genellikle 1310 nm ve 1550 nm dalga boylarını kullanırlar.

Farklı fiber optik alıcı-vericileri markaları Ethernet protokollerini desteklemektedir. Aynı özellikteki alıcı-vericilerle birlikte çalışabilirler, ancak bazı alıcı-vericiler bazı işlevler ekler (yansıtma gibi) ve bazı protokolleri destekler. Diğer alıcı-vericiler bu İşleve sahip değilse, bu durum desteklenmez.

Medya dönüştürücüsüne veya diğer fiber optik ürünlere ihtiyacınız varsa, lütfen bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin. Fiber optik haberleşme endüstrisindeki 10 yıllık tecrübemiz ile size en iyi fiyat garantisi veren ürünler sunmaktan memnuniyet duyarız!

Telefon / whatsapp / wechat: +86 18126089476.