Bizimle iletişim kur
Jenny

Telefon numarası : 86-19925421817

Naber : +8613724374817

GPON teknolojisinin özellikleri

July 15, 2019

Kaynak modu TDM'yi, IP verilerini ve video hizmetlerini, yani "IPTV" üçlü oyun hizmetlerini içerir ve bir veya daha fazla kullanıcıya zaman içinde bant genişliğini sürekli olarak ayarlama ve ayarlama yeteneği sağlar.


GPON, çok noktaya yayın denetimini kolaylaştıran ve IPTV çok noktaya yayın hizmetlerinin gereksinimlerini daha iyi karşılayan IGMP Proxy ve IGMP Snooping çok noktaya yayın işlevlerini sağlar.


1. Büyük kapasite, erişim ağının darboğaz sorununu çözebilir
2.488Gbps downlink ve 1.244Gbps uplink hızına sahip Gigabit sınıfı GPON (Gigabit PON) ağ sistemi, yerleşik CWDM modülüyle 10 Gbps'ye kadar yükseltilebilir. Bu kadar yüksek bir hat oranı daha fazla hizmeti destekleyecek ve daha fazla gelir anlamına gelecektir.


2. Yüksek bant genişliği ve kaynak paylaşımı
GPON, optik erişim ağının orijinal bant genişliği darboğazını açan ve yeni hizmetlerin (IP ağ TV, üçlü oyun vb.) Gelecekteki gelişimi için yüksek kaliteli bir bant genişliği temeli oluşturan yaklaşık 2.5G yüksek bant genişliğine sahiptir. Ayrıca, yüksek bant genişliği tek bir kullanıcıya (FTTH) özeldir veya birden fazla kullanıcı tarafından paylaşılır (FTTB veya FTTC, vb.) Ve öncelik ve QoS garantileri sunar.


3. Yüksek iletim verimliliği
Tüm iletim verileri, yeni GFP adaptasyon protokolü kullanılarak 25us sabit uzunlukta bir çerçeve yapısına yerleştirilir. APON ve EPON teknolojileri ile karşılaştırıldığında, daha az ek yük baytına ve daha yüksek iletim verimliliğine sahiptir; yaklaşık 2.5G iletim bant genişliği Talep durumunda, GPON'un iletim verimliliği% 93 iken, A / BPON ve EPON'un iletim verimliliği sırasıyla% 70 ve% 49'dur. GPON'un hat hızı ve verimliliği ve bölümlendirme oranı yüksek, bu nedenle esneklik sağlar.


4. Esnek erişim ağı yapısı ve esnek genişleme
GPON sistemleri, halka ve ağaç gibi birden çok ağ topolojisini destekleyebilir. Omurga sadece tek çekirdekli / çift çekirdekli lifi gerektirir ve pasif optik dağıtım ağı (ODN) aracılığıyla çeşitli hizmetlere erişir. GPON'un dallanma kapasitesi 1:32'dir ve aktif cihazların erişemeyeceği bir yerdedir. Örneğin, yeni bir genleşme bölgesi için, yalnızca en yakın pasif optik ayırıcının ayrılmış branş portundan yeni optik ağ terminali ONT / ONU kurulum noktasına yalnızca bir çekirdek lifi çıkarmak ve sadece ONT / ONU sayısını artırmak gerekir. kapasite artırımı sağlamak için. Bu nedenle, kullanıcı yuvarlanma şeklinde geliştirilebilir; ve ağın inşaat maliyeti büyük ölçüde azaltılabilir.