Bizimle iletişim kur
Jenny

Telefon numarası : 86-19925421817

Naber : +8613724374817

Sinyal iletim ekipmanı - fiber medya dönüştürücü

October 30, 2020

Fiber medya dönüştürücü, kısa mesafeli bükülü çift elektrik sinyallerini ve uzun mesafeli optik sinyalleri değiştiren bir ethernet iletim ortamı dönüştürme birimi olan fotoelektrik dönüştürücü olarak da adlandırılır.

 

Farklı gözlem açısı, insanların farklı fiber medya dönüştürücü anlayışlarına sahip olmalarını sağlar.Örneğin, iletim hızına göre, tekli 10M, 100M, 10 / 100M uyarlamalı ve 1000M fiber medya dönüştürücülere ayrılırlar.

Çalışma moduna göre, fiziksel katmanda çalışan ve veri bağlantı katmanında çalışan fiber medya dönüştürücüye ayrılabilir.

Yapısal bir bakış açısından, masaüstü (bağımsız) ve rafa monte fiber medya dönüştürücü olarak ikiye ayrılabilir.

Farklı erişim liflerine göre iki tür vardır: çok modlu ve tek modlu fiber ortam dönüştürücü.

Ek olarak, tek fiber / çift fiber fiber medya dönüştürücü, yerleşik güç / harici güç fiber medya dönüştürücü ve yönetilen / yönetilmeyen fiber medya dönüştürücü vardır.

 

Fiber optik alıcı-vericiler, yüksek performanslı anahtarlama yongalarına ve büyük kapasiteli tamponlara güvenerek veri iletiminde Ethernet kablolarının 100 metrelik sınırlamasını ortadan kaldırırken, gerçekten engellemesiz iletim ve anahtarlama performansı sağlarken, aynı zamanda dengeli trafik, çakışmaların yalıtımı ve hata algılama vb. işlevler, veri aktarımı sırasında yüksek güvenlik ve kararlılık sağlar.

 

Temelde, medya dönüştürücü yalnızca farklı ortamlar arasındaki veri dönüşümünü tamamlar, bu da 0-100Km arasındaki iki anahtar veya bilgisayar arasındaki bağlantıyı gerçekleştirebilir, ancak gerçek uygulama daha fazla genişlemeye sahiptir.

1. Anahtarlar arasındaki ara bağlantıyı gerçekleştirin.

2. Anahtar ve bilgisayar arasındaki ara bağlantıyı anlayın.

3. Bilgisayarlar arasındaki ara bağlantıyı anlayın.

4. İletim rölesi: Gerçek aktarım mesafesi medya dönüştürücünün nominal aktarım mesafesini aştığında, özellikle gerçek aktarım mesafesi 100 km'yi aştığında, saha koşulları izin veriyorsa, arka arkaya röle için iki alıcı-verici kullanılır.Çok uygun maliyetli bir çözümdür.

5. Tekli çoklu mod dönüştürme: Ağlar arasında tekli çok modlu fiber bağlantı gerektiğinde, bir çok modlu alıcı verici ve bir tek modlu alıcı verici arka arkaya bağlanabilir, bu da tekli çoklu mod sorununu çözer lif dönüşümü.

6. WDM iletimi: Uzun mesafeli optik kablo kaynakları yetersiz olduğunda, optik kablonun kullanım oranını artırmak ve maliyeti düşürmek için, medya dönüştürücü ve WDM, iki bilgi kanalını iletmek için birlikte kullanılabilir. aynı çift optik fiber.